Jak przygotować się do wykonania wkładek ortopedycznych ICB Medical ?

1. Obuwie

Obuwie, do którego będą wykonywane wkładki ortopedyczne, powinno być w dobrym stanie technicznym. W szczególności:

  • Obuwie nie powinno być zniszczone, ponieważ trudniej jest uzyskać właściwą korekcję w uszkodzonym obuwiu.
  • Buty nie powinny mieć wbudowanego wsparcia ortopedycznego ani konstrukcji, która uniemożliwi włożenie wkładki lub jej łatwe wyjęcie.

Zalecamy przyniesienie kilku par obuwia, w tym:

  • Buty sportowe
  • Buty codzienne
  • Buty do pracy (w przypadku dzieci – obuwie szkolne)

Takie podejście ułatwi proces wykonania wkładek oraz późniejsze ich przekładanie do różnych rodzajów obuwia.

2. Rozmiar Obuwia

Buty, w których mają zostać umieszczone wkładki ortopedyczne, powinny być dobrze dopasowane. Oto kilka wskazówek:

  • Buty nie powinny być ani za małe, ani za duże. Najlepiej, jeśli wkładka fabryczna może zostać łatwo usunięta, a wkładka ortopedyczna zostanie włożona na jej miejsce.
  • Jeśli nie masz pewności co do odpowiedniego rozmiaru butów, możesz usunąć wkładkę fabryczną i postawić stopę na niej. Jeśli większa część stopy wystaje poza obrys wkładki, oznacza to, że buty są za małe.
  • Dla dokładnego pomiaru długości stopy, należy przyłożyć piętę do ściany pod kątem prostym i zmierzyć odległość od ściany do końca najdalej wystającego palca.

3. Pacjent

Aby zapewnić pełną ocenę posturalną, biomechaniczną i funkcjonalną, pacjent powinien przyjść na wizytę przygotowany w następujący sposób:

  • Ubranie: Prosimy o założenie krótkich spodenek oraz T-shirtu, lub przygotowanie się do rozebrania się do bielizny.
  • Problemy skórne: Jeśli pacjent ma bolesne modzele, odciski lub inne zmiany skórne, zaleca się, aby udał się po wkładki ortopedyczne po wykonaniu zabiegu podologicznego. Pomoże to w dokładnej ocenie stanu stóp i pozwoli fizjoterapeucie na lepsze dopasowanie wkładek.

4. Badania

Nie ma potrzeby wykonywania dodatkowych badań przed wykonaniem wkładek ortopedycznych. Niemniej jednak, podczas wizyty może okazać się, że fizjoterapeuta lub lekarz zaleci przeprowadzenie dodatkowych badań, zależnie od indywidualnej oceny.

Jeśli pacjent posiada badania obrazowe (RTG, USG, RM, TR) dotyczące aparatu ruchu, prosimy o zabranie ich ze sobą. Takie badania mogą być pomocne przy ocenie biomechanicznej i pozwolą na precyzyjniejsze dopasowanie wkładek ortopedycznych.

Prosimy o przygotowanie się zgodnie z powyższymi wskazówkami, aby proces wykonania wkładek ortopedycznych przebiegł jak najsprawniej i skutecznie. Jeśli mają Państwo jakiekolwiek pytania lub wątpliwości, nasz zespół specjalistów jest zawsze gotowy do udzielenia niezbędnych informacji i pomocy

Kontakt

Skontaktuj się z nami już teraz. Z przyjemnością odpowiemy na wszelkie pytania.